Terug
Gepubliceerd op 07/10/2020

2020_GR_00091 - Algemene protocollen voor de elektronische doorgifte van persoonsgegevens - Goedkeuring

Gemeenteraad
ma 05/10/2020 - 19:00 OC Den Tap
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Jos Meersch, Lieven Vanbelleghem, Marleen Soete, José Victoor, Robert Barthier, Peter Vantomme, Johan Vanysacker, Dominique Cool, Eddy Vanacker, Jean-Marie Callewaert, Koen Bentein, Christoph Deraeve, Claudine Muylle, Brecht Bogaert, Leen Louwagie, Nicole Louwagie, Laurent Hoornaert, Doris Dereyne, Tristan Bruynsteen, Sabine De Wandel

Secretaris

Sabine De Wandel

Voorzitter

Jos Meersch

Stemming op het agendapunt

2020_GR_00091 - Algemene protocollen voor de elektronische doorgifte van persoonsgegevens - Goedkeuring
Goedgekeurd

Aanwezig

Jos Meersch, Lieven Vanbelleghem, Marleen Soete, José Victoor, Robert Barthier, Peter Vantomme, Johan Vanysacker, Dominique Cool, Eddy Vanacker, Jean-Marie Callewaert, Koen Bentein, Christoph Deraeve, Claudine Muylle, Brecht Bogaert, Leen Louwagie, Nicole Louwagie, Laurent Hoornaert, Doris Dereyne, Tristan Bruynsteen, Sabine De Wandel
Stemmen voor 19
José Victoor, Doris Dereyne, Koen Bentein, Marleen Soete, Robert Barthier, Peter Vantomme, Johan Vanysacker, Dominique Cool, Eddy Vanacker, Claudine Muylle, Brecht Bogaert, Leen Louwagie, Nicole Louwagie, Laurent Hoornaert, Tristan Bruynsteen, Jean-Marie Callewaert, Christoph Deraeve, Lieven Vanbelleghem, Jos Meersch
Stemmen tegen 0
Onthoudingen 0
Blanco stemmen 0
Ongeldige stemmen 0
2020_GR_00091 - Algemene protocollen voor de elektronische doorgifte van persoonsgegevens - Goedkeuring 2020_GR_00091 - Algemene protocollen voor de elektronische doorgifte van persoonsgegevens - Goedkeuring

Motivering

Juridische grond

Decreet van 18 juli 2008 betreffende het elektronische bestuurlijke gegevensverkeer, artikel 8

Aanleiding en context

Elke elektronische mededeling van persoonsgegevens door een instantie naar een andere instantie of naar een externe overheid vereist een protocol, gesloten tussen de betreffende instanties. De onderwijsinstelling 't Bikschooltje doet veelvuldig dergelijke mededelingen naar instanties zoals het Ministerie van Onderwijs en Vorming (bv. AGODI), onderwijsinspectie, CLB, ondersteuningsnetwerk, scholengemeenschap, LOP, De Lijn… en vice versa. Deze mededelingen vloeien voort uit reglementaire bepalingen en hebben een wettelijke grondslag.

Het Ministerie van Onderwijs en Vorming, de onderwijskoepels en het GO! hebben in samenwerking met de Vlaamse toezichtcommissie voor de verwerking van persoonsgegevens (hierna VTC), omwille van administratieve vereenvoudiging en planlastvermindering, algemene protocollen  ontwikkeld die voor alle onderwijsinstellingen gelden. Er wordt voorzien in een vereenvoudigde procedure waarbij de onderwijskoepels kunnen worden gemandateerd om na de onderhandelingen over het protocol, zowel hun DPO het advies te laten verlenen als het protocol te ondertekenen, in naam en voor rekeningen van de schoolbesturen. De algemene protocollen worden na ondertekening gepubliceerd op de website van OVSG. Na ondertekening heeft het schoolbestuur alsnog drie maanden de tijd om het algemeen protocol te verwerpen na een negatief advies van de eigen DPO.

Om te kunnen mandateren aan OVSG, moet het schoolbestuur verklaren op eer dat het  een functionaris voor gegevensbescherming (DPO) heeft aangemeld bij de VTC en over een goedgekeurd informatieveiligheidsplan beschikt.

Regelgeving: bevoegdheid

8a08e5925082ef9901508532e3490b4d

Regelgeving bevoegdheid

De gemeenteraad is bevoegd op basis van artikel 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur.
<p>De gemeenteraad is bevoegd op basis van artikel 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur.</p>

Besluit

De gemeenteraad beslist:

Artikel 1

De gemeenteraad gaat akkoord met het principe van mandatering en de verklaring op eer.

Artikel 2

De gemeenteraad machtigt OVSG om te onderhandelen over het algemeen protocol.

Artikel 3

De gemeenteraad machtigt de DPO van OVSG, de Onderwijsvereniging van Steden en Gemeenten, om het verplicht advies te verlenen.

Artikel 4

De gemeenteraad machtigt de algemeen directeur van OVSG, de Onderwijskoepel van Steden en Gemeenten, om het protocol in naam en voor rekening van het schoolbestuur te ondertekenen.

Artikel 5

De gemeenteraad belast het college van burgemeester en schepenen met de beslissing over het al dan niet goedkeuren van het algemene protocol en de verdere uitvoering van de beslissing.