Terug
Gepubliceerd op 03/03/2020

2020_GR_00014 - Rioleringswerken Gistelhofstraat - Galgestraat en Klerkenstraat - Aansluiting Gistelhofstraat en Galgestraat te Madonna - Aquafinproject 22.331 - lastvoorwaarden, gunningswijze en machtiging aan Aquafin - Goedkeuring

Gemeenteraad
ma 24/02/2020 - 19:00 Raadzaal De Bron
Goedgekeurd

Samenstelling

Aanwezig

Jos Meersch, Lieven Vanbelleghem, Marleen Soete, José Victoor, Robert Barthier, Peter Vantomme, Johan Vanysacker, Dominique Cool, Eddy Vanacker, Jean-Marie Callewaert, Claudine Muylle, Brecht Bogaert, Leen Louwagie, Nicole Louwagie, Laurent Hoornaert, Doris Dereyne, Tristan Bruynsteen, Sabine De Wandel

Afwezig

Koen Bentein, Christoph Deraeve

Secretaris

Sabine De Wandel

Voorzitter

Jos Meersch

Stemming op het agendapunt

2020_GR_00014 - Rioleringswerken Gistelhofstraat - Galgestraat en Klerkenstraat - Aansluiting Gistelhofstraat en Galgestraat te Madonna - Aquafinproject 22.331 - lastvoorwaarden, gunningswijze en machtiging aan Aquafin - Goedkeuring
Goedgekeurd

Aanwezig

Jos Meersch, Lieven Vanbelleghem, Marleen Soete, José Victoor, Robert Barthier, Peter Vantomme, Johan Vanysacker, Dominique Cool, Eddy Vanacker, Jean-Marie Callewaert, Claudine Muylle, Brecht Bogaert, Leen Louwagie, Nicole Louwagie, Laurent Hoornaert, Doris Dereyne, Tristan Bruynsteen, Sabine De Wandel
Stemmen voor 17
José Victoor, Doris Dereyne, Marleen Soete, Robert Barthier, Peter Vantomme, Johan Vanysacker, Dominique Cool, Eddy Vanacker, Claudine Muylle, Brecht Bogaert, Leen Louwagie, Nicole Louwagie, Laurent Hoornaert, Tristan Bruynsteen, Jean-Marie Callewaert, Lieven Vanbelleghem, Jos Meersch
Stemmen tegen 0
Onthoudingen 0
Blanco stemmen 0
Ongeldige stemmen 0
2020_GR_00014 - Rioleringswerken Gistelhofstraat - Galgestraat en Klerkenstraat - Aansluiting Gistelhofstraat en Galgestraat te Madonna - Aquafinproject 22.331 - lastvoorwaarden, gunningswijze en machtiging aan Aquafin - Goedkeuring 2020_GR_00014 - Rioleringswerken Gistelhofstraat - Galgestraat en Klerkenstraat - Aansluiting Gistelhofstraat en Galgestraat te Madonna - Aquafinproject 22.331 - lastvoorwaarden, gunningswijze en machtiging aan Aquafin - Goedkeuring

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

8a08e5925082ef9901508532e3490b4d

Aanleiding en context

Aquafin, Fluvius, de provincie West-Vlaanderen en de gemeente plannen riool- en wegenwerken in een gedeelte van de Klerkenstraat (vanaf de Beekstraat tot de Gistelhofstraat), de Galgestraat en de Gistelhofstraat, waarbij het huidige gemengde rioleringsstelsel vervangen zal worden door een gescheiden rioolstelsel gecombineerd met open grachten voor de regenwaterafvoer. De gemengde riolering is in slechte staat en er treden ook waterproblemen op in de Gistelhofstraat, met in verschillende woningen problemen met afvoer van het afvalwater. Het afvalwater zal na de werken niet langer in de Broenbeek geloosd worden maar gezuiverd worden in de rioolwaterzuiveringsinstallatie. Het hemelwater zal maximaal via open grachten naar de Broenbeek afgevoerd worden. Dit gebeurt via twee grachten:

  • Een gracht tussen de Gistelhofstraat – Galgestraat – Broenbeek
  • Een gracht langs de oostelijke kant van de Klerkenstraat

In het kader van de opdracht “Aansluiting Gistelhofstraat en Galgestraat te Madonna - Aquafinproject 22.331” werd een bestek met nr. 22331 opgesteld door de ontwerper, Bureau Cnockaert, Hoogweg 40 te 8940 Wervik.

De uitgave voor deze opdracht wordt geraamd op €7.960.762,64 excl. btw of € 8.415.681,46 incl. btw (€ 454.918,82 Btw medecontractant).

Er wordt voorgesteld de opdracht te gunnen bij wijze van de openbare procedure.

Deze raming overschrijdt de limieten van de Europese bekendmaking.

Het betreft een gezamenlijke opdracht waarbij Aquafin de procedure zal voeren en in naam van Fluvius en de gemeente Langemark-Poelkapelle bij de gunning van de opdracht zal optreden.

Het aandeel van de aanbestedende overheid Aquafin bedraagt € 3.669.286,84.  Het aandeel van Fluvius bedraagt € 2.125.195,72.  Het aandeel van de gemeente bedraagt € 2.166.280,08 excl. btw of € 2.621.198,90 incl btw. 

Een overzicht van de beschikbare budgetten:

Omschrijving Budget
Meerjarenplan 2020-2025 1.000.000,00 euro
Fluvius - sleufherstel 545.006,31 euro
Fluvius - Rioleringsfonds riolering (dotaties)  240.057,36 euro
Fluvius - Investeringsreserve riolering (verkavelingen langs bestaande wegenis)  116.400,00 euro

 Het gedeelte van de RWA-afvoer tussen de Galgestraat en de Broenbeek moet de gemeente prefinacieren:

  • Subsidieerbaar gedeelte: 398.789,08 euro (excl. btw) wordt volledig gesubsidieerd door VMM.
  • Niet subsidieerbaar gedeelte: 144.900,94 euro (excl. btw) wordt uiteindelijk terugbetaald door de provincie.

Juridische grond

  • De wet van 29 juli 1991 betreffende de uitdrukkelijke motiveringsplicht van bestuurshandelingen, en latere wijzigingen.
  • Het Bestuursdecreet van 7 december 2018.
  • Het Decreet Lokaal Bestuur van 22 december 2017, meer bepaald artikels 326 tot en met 341 betreffende het bestuurlijk toezicht.
  • De wet van 17 juni 2013 betreffende de motivering, de informatie en de rechtsmiddelen inzake overheidsopdrachten, bepaalde opdrachten voor werken, leveringen en diensten en concessies, en latere wijzigingen.
  • De wet van 17 juni 2016 inzake overheidsopdrachten, meer bepaald artikel 36, en meer bepaald artikels 2, 6° en 47 §2 die de aanbestedende overheden vrijstelt van de verplichting om zelf een plaatsingsprocedure te organiseren wanneer ze een beroep doen op een aankoopcentrale.
  • Het koninklijk besluit van 14 januari 2013 tot bepaling van de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten, en latere wijzigingen.
  • Het koninklijk besluit van 18 april 2017 betreffende plaatsing overheidsopdrachten klassieke sectoren, en latere wijzigingen.

Regelgeving bevoegdheid

De gemeenteraad is bevoegd op basis van artikel 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur.
<p>De gemeenteraad is bevoegd op basis van artikel 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur.</p>

Besluit

De gemeenteraad beslist:

Artikel 1

Het bestek met nr. 22331 en de raming voor de opdracht “Aansluiting Gistelhofstraat en Galgestraat te Madonna - Aquafinproject 22.331”, opgesteld door de ontwerper, Bureau Cnockaert, Hoogweg 40 te 8940 Wervik worden goedgekeurd. De lastvoorwaarden worden vastgesteld zoals voorzien in het bestek en zoals opgenomen in de algemene uitvoeringsregels van de overheidsopdrachten voor aannemingen van werken, leveringen en diensten. De uitgave voor deze opdracht wordt geraamd op € 7.960.762,64 excl. btw of € 8.415.681,46 incl. btw (€ 454.918,82 Btw medecontractant).

Het aandeel van Aquafin bedraagt € 3.669.286,84.  Het aandeel van Fluvius bedraagt  2.125.195,72.  Het aandeel van de gemeente bedraagt  2.166.280.08 excl. btw of € 2.621.198,90 incl btw.. 

Artikel 2

Bovengenoemde opdracht wordt gegund bij wijze van de openbare procedure.

Artikel 3

Aquafin wordt gemandateerd om de procedure te voeren en in naam van de gemeente Langemark-Poelkapelle bij te gunning van de opdracht op te treden.

Artikel 4

De uitgave voor het gemeentelijk aandeel van deze opdracht is voorzien in meerjarenplan 2020-2025 – investeringsbudget op budgetcode 0200-00/224000 (ACT-10).

Artikel 5

Afschrift van deze beslissing wordt bezorgd aan de aanbestedende overheid, Aquafin nv.