Terug
Gepubliceerd op 30/03/2021

2021_GR_00040 - Toegevoegd punt van de TOPE 8920-fractie: Over de bordenjungle van Langemark-Poelkapelle - Ter bespreking

Gemeenteraad
ma 29/03/2021 - 19:00 digitaal
Kennis genomen

Samenstelling

Aanwezig

Jos Meersch; Lieven Vanbelleghem; Marleen Soete; José Victoor; Robert Barthier; Peter Vantomme; Dominique Cool; Eddy Vanacker; Jean-Marie Callewaert; Koen Bentein; Christoph Deraeve; Claudine Muylle; Brecht Bogaert; Leen Louwagie; Nicole Louwagie; Laurent Hoornaert; Doris Dereyne; Tristan Bruynsteen; Dominique Vanpeteghem; Sabine De Wandel

Secretaris

Sabine De Wandel

Voorzitter

Jos Meersch
2021_GR_00040 - Toegevoegd punt van de TOPE 8920-fractie: Over de bordenjungle van Langemark-Poelkapelle - Ter bespreking 2021_GR_00040 - Toegevoegd punt van de TOPE 8920-fractie: Over de bordenjungle van Langemark-Poelkapelle - Ter bespreking

Motivering

Regelgeving: bevoegdheid

8a08e5925082ef9901508532e3490b4d

Aanleiding en context

Enkele weken geleden werd een filmpje op sociale media gelanceerd met als titel ‘De bordenjungle van Langemark-Poelkapelle’. Het werd ondertussen 5.000 keer weergegeven en zo’n 70 keer gedeeld. Straffe cijfers voor onze gemeente. 

De vele reacties en commentaren bewijzen dat we niet alleen zijn met onze overtuiging dat het quasi onmogelijk is om je weg te vinden door talrijke en ingewikkelde omleidingen. Zeker voor vrachtwagens en landbouwvoertuigen is het een hel! 

Het filmpje doet vermoeden dat het gemeentebestuur geen actieve coördinerende rol opnam want hoe kan je dit anders in godsnaam uitgelegd krijgen? 

Via de krant konden we de reactie van de burgemeester vernemen. Hij verdedigt zich door te zeggen “dat er wel degelijk iets werd gedaan om de bevolking op de hoogte te brengen van de omleidingen. In de vorige infoflash werden de werken aangehaald. Ook stuurden we een mail naar de grote lokale bedrijven met info.”

Regelgeving bevoegdheid

De gemeenteraad is bevoegd op basis van artikel 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur.
<p>De gemeenteraad is bevoegd op basis van artikel 40 en 41 van het decreet lokaal bestuur.</p>

Besluit

De gemeenteraad beslist:

Artikel 1

De raad bespreekt het agendapunt.